godzina:

Zwierzęta
 

Moje zainteresowania

Główna
Muzyka
wiersze
plany na przyszłość

Jak każde dziecko od zawsze chciałam mieć zwierzaka. Niestety moi rodzice się nie zgadzają. Mówią, że nie ma miejsca, że nie będziemy dbać o zwierzątko, co z nim zrobimy w wakacje itp. Dlatego nigdy nie miałam psa, kota czy nawet rybek. Nie znaczy to, iż odpuściłam sobie temat zwierząt.

Domowe zwierzątka są cudowne. Najbardziej ze wszyslkich lubię psy. Z psem zawsze można sie pobawic i poprzytulać. Najpiękniejsza (według mnie) rasa to husky.

No czyż one nie są śliczne? Bardzo bym chciała aby był moim przyjacielem. Niestety nie pasujemy do siebie. Husky aby dobrze się czuł musi biegac ok.4 km dziennie, a ja nienawidzę biegać. Pomimo tego drobnego szczegółu to one są moimi faworytami.

Poza zwierzakami domowymi fascynują mnie zwierzęta wodne. Nie mówię tu o rybach. Najładniejsze zwierzęta morskie to meduzy. Uwielbiam oglądać je w oceanariach. Większość ich unika, ale ja zawsze gdy jestem nad morzem to ich szukam a potem obserwuję.

Nad polskim morzem nie ma zbyt wiele gatunków i nie osiągają one takich wielkości jak w oceanach, ale co poradzić.

Wśród zwierząt morsko-lądowych lubię pingwiny. Są ptakami, ale nie latają w powietrzu, lataja w wodzie. Widziałam kilka na żywo w oceanarium w Barcelonie. Są ruchliwe, szybkie i zwinne (jak na ptasie możliwosci)


Jestem też fanką gadów. Lubię jaszczurki i żółwie. Ładne są też węże lecz oglądam je na razie w terrarium.